EHLIYET SINIFLARIMIZ

EHLİYET KURSLARIMIZIN DÖNEMLERİ 

HER AYIN 1 - 10 ARASI BAŞLAR. 

B Sınıfı Ehliyet

A Sınıfı Ehliyet

B sınıfı ehliyet için en az 18 yaşınızı doldurmanız gerekmektedir. B sınfı Otomobil ehliyeti için 14 ders akan trafik ve + 2 ders simülatör eğitimi verilmektedir. B sınfı Otomobil ehliyeti ile vitesli (manuel) ve otomatik vites tüm otomobilleri kullanabilirsiniz. Kursumuzdan B sınıfı Otomatik vites ehliyeti'de alabilirsiniz. B sınıfı otomatik vites alan öğrencilermiz manuel araba kulanamazlar.
 

Sürücüler 1000cc kadar  sepetli yada sepetsiz hepsi kullanılabilir. A sınıfı ehliyet almak isteyenlerin en az 24 yaşında olması ve en az da 2 yıldır A2 sınıfı ehliyete sahip olması gerekmektedir.

A2 Sınıfı Ehliyet

Sürücüler silindir hacmi'de 600 cc geçmeyecek şekilde sepetli yada sepetsiz motor kullanabilirler. A2 sınıfı ehliyet almak isteyen sürücü adaylarının ise 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.

A1 Sınıfı Ehliyet

Sürücüler silindir hacmi'de 125 cc geçmeyecek şekilde sepetli ya da sepetsiz motor kullanabilirler. A1 sınıfı ehliyet almak isteyen sürücü adaylarının 16 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.

D Sınıfı Ehliyet

Değişen yönetmelikle birlikte direk Otobüs ehliyeti almak mümkün olmamaktadır. Otobüs kullanabilmek için öncelikle otomobil ehliyeti almak gerekmektedir. D sınıfı ehliyet aldığınızda D1 sınıfınıda kapsıyor. D sınıfı ehliyet minibüs kullanmanızı imkan sağlayan D1 sınıf ehliyeti'de kapsamaktadır. D sınıfı ehliyet almak için 24 yaşınızı doldurmuş olmanız gerekiyor. 

Ayna Sürücü Kursu